Kamil Adach | perkusja
Wydarzenia:
- Koncert "W stronę sztuki" 2014
Strona na etapie uzupełniania danych, niektóre informacje mogą być niekompletne...
Wydarzenia:
PSM im. K. Szymanowskiego w Zamościu, ucz. W. Tybulczuka
Wydarzenia:
OSM I i II st. im. K.Lipińskiego w Lublinie, ucz. Kazimierza Szczebla
Wydarzenia:
PSM I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie, ucz. Andrzeja Schaba
Wydarzenia:
Uczennica Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, klasa prof. Błażeja Maliszewskiego.
Wydarzenia:
OSM I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, ucz. Mirosława Kozuba
Wydarzenia:
OSM I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, ucz. Doroty Karskiej
Akademia Muzyczna im. F. Chopina w Warszawie, kl. Kazimierza Michalika
Wydarzenia:
OSM I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, ucz. Ryszarda Sobkowiaka
Wydarzenia:
Uczennica SM I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, klasa Macieja Hankusa.
Wydarzenia:
Uczennica SM I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie.
Wydarzenia:
Mateusz Dudek - ur.1993 w Chrzanowie. Naukę gry na akordeonie rozpoczął w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Z. Noskowskiego w Krzeszowicach , klasa Jerzego Suruły. Następnie uczęszczał do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina, w klasie akordeonu dr Janusza Patera. Obecnie rozpoczął studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Krakowie, również w klasie dr. Janusza Patera. Jest laureatem licznych konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Oto wybrane: I nagroda - Music International Internet Competition, Belgrad (Serbia, 2015); I nagroda - International Accordion Competition, Kopenhaga (Dania, 2015); I nagroda - Internationa Accordion Competition, Wilno (Litwa, 2009); II nagroda - International Accordion Competition, Rzym (Włochy, 2014); II Nagroda - International Music Competition, Kowno (Litwa, 2013); IV nagroda oraz nagroda specjalna - International Accordion Competition, Poprad (Słowacja, 2011); III nagroda - Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe, Sanok, (2010); II nagroda - Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy, Mława, (2012); II nagroda - Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe, Gorlice, (2007, 2009,2011); Brał udział w licznych kursach prowadzonych przez najwybitniejszych pedagogów z kraju i zagranicy (Josef Demian, Boris Lenko, Aleksander Dmitriew, Bogdan Dowlasz, Jerzy Mądrawski, Jarosław Bester, Teodoro Anzelotti). Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009, 2014/2015). Koncertuje w kraju i za granicą (m.in.: Istambuł, Wilno, Eu, Abbeville, Kopenhaga, Rzym, Gluckstadt, Kowno, Poprad, Kraków, Warszawa, Wrocław, Chełm, Przemyśl). Współpracuje z zespołami: Legend of Kazimierz, Ethno Garden, PTM trio, Moc.Art, Nazzar, Szymon Frankowski Trio.
Wydarzenia:
Uczennica SM I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, klasa Iwony Siedlaczek.
Wydarzenia:
Wydarzenia:
Polska Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie klasa prof Krzysztofa Baculewskiego
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, klasa dyrygentury prof. Szymona Bywalca. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie kompozycji prof. Krzysztofa Meyera. Ur. 1989 r. w Gdyni. Pianistka, kompozytor i dyrygent. Magister sztuk w zakresie kompozycji w klasie prof. Krzysztofa Meyera oraz licencjat w zakresie dyrygentury symfoniczno-operowej w klasie prof. Rafała Jacka Delekty na Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2014 roku kontynuuje studia dyrygenckie w klasie prof. Szymona Bywalca w Akademii Muzycznej w Katowicach. Zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego 5-Minute Opera Competition, organizowanego przez 28. Music Biennale Zagreb w Chorwacji (2015). Laureatka konkursu na trio perkusyjne dla EKLEKTO Ensemble ze Szwajcarii (2015). W 2013 roku, wraz z irańskim kompozytorem Idin’em Samimi Mofakham, założyła Spectro Centre for New Music, specjalizujące się w organizacji warsztatów oraz organizujące szereg koncertów dotyczących muzyki współczesnej na obszarze Bliskiego Wschodu. Martyna Kosecka miała już przyjemność występować podczas koncertu Stowrzyszenia W Stronę Sztuki w 2013 roku, prawykonując Trzy okna od wschodu na fortepian i 13 instrumentów Pawła Sieka oraz wykonując własne utwory z elektroniką.
Wydarzenia:
Polska OSM I i II st im. Karola Lipińskiego w Lublinie
Wydarzenia:
Łukasz Laxy - pochodzi z Opola, studiował na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli ad. Anny Armatys - Borrelli oraz w klasie dyrygentury prof. Rafała Delekty. Brał udział w rozmaitych kursach mistrzowskich - wiolonczelowych (R. Jabłoński, J. Podhoransky, C. Ilea, J. Berger, P.Buck) i dyrygenckich (G. Chmura, C. Metters). Jako solista i kameralista występował na wielu koncertach i festiwalach między innymi - z prof. M. Eichenlaubem w Limburgu (Niemcy), Podgórska jesień muzyczna (Dumicz Ensemble), Teatr Nowy w Krakowie, Scena 21 w Krakowie, Wielokulturowe oblicza małopolski - koncert w kościele ewangelickim św. Marcina w Krakowie, Festiwal Poznań Poetów. Współpracował z Nigelem Kennedy (na wiolonczeli oraz wiolonczeli elektrycznej w Orchestra Of Life i Nigel Kennedy Band) - koncertował w Niemczech (Schleswig Holstein Festival, Berlin, Monachium, Kolonia, Hamburg), Wlk. Brytanii (Londyn, Edynburg, Cardiff, Oxford), Francji, Szwajcarii, Polsce. Prowadzi Zespół wokalny im. Wacława z Szamotuł przy Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Krakowie.
Wydarzenia:
Wydarzenia:
Uczeń SM I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, klasa Ewy Stępki.
Wydarzenia:
Agnieszka Schulz-Brzyska - pianistka, rodowita lublinianka, jedna z najbardziej aktywnych artystek Ziemi Lubelskiej. Koncertuje w Polce, Europie (Niemcy, Francja), a także na innych kontynentach (Azja, Ameryka Południowa i Środkowa).Ukończyła Akademie Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Kazimierza Gierżoda oraz kameralistyki prof. Mai Nosowskiej. Kształciła się również u Tatiany Szebanowej, JeanClaude’a van den Eydena. Oliviera Gardona oraz Ryszarda Baksta; miała również okazję doskonalić swoją interpretację utworów Witolda Lutosławskiego pod okiem samego Mistrza. Od wczesnych lat szkolnych występowała z orkiestrą Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie pod dyrekcją Adama Natanka, wykonując m.in. koncerty Mozarta, Mendelssohna, V Koncert Beethovena, Fantazję na tematy polskie Chopina. Ma na swoim koncie liczne występy z lubelskimi zespołami kameralnymi (Kwartet Salonowy, Con Tenerezza, Ad Hoc!, Per Artem ad Astra). Towarzyszy instrumentalistom oraz wokalistom na koncertach i konkursach (wśród nich Międzynarodowy Konkurs im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie), otrzymując nagrody i wyróżnienia dla akompaniatora. Jej repertuar obejmuje utwory solowe i kameralne od baroku po muzykę współczesną, również te rzadziej wykonywane (m.in. Franck Martin – 6 monologów Jedermanna na baryton, Andre Jolivet – Chant de Linos na flet). Poza działalnością koncertową cieszy się wieloma sukcesami pedagogicznymi jako wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na stanowisku adiunkta oraz nauczyciel w szkołach muzycznych. Jej wychowankowie zdobywają nagrody na konkursach o zasięgu regionalnym, krajowym i międzynarodowym, niektórzy też z powodzeniem rozwijają swoje zainteresowania muzyczne, kontynuując edukację i aktywność artystyczną na uczelniach.
Wydarzenia:
Wydarzenia:
Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Wadowicach w klasie klarnetu mgr Bartłomieja Koziny. Od roku 2011 jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klarnetu Profesora Andrzeja Godka. Jest wielokrotnym laureatem konkursów na arenie międzynarodowej w kategoriach solowych i kameralnych, m.in.: GRAND PRIX na VII Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu „Svirel” w Stanjel (Słowenia, 2015), I miejsce na VI Międzynarodowym Konkursie „Giovani Musicisti” w Treviso (Włochy, 2014), GRAND PRIX na XI Międzynarodowym Konkursie Młodych Muzyków im. „Luigi Zanuccoliego” w Sogliano al Rubicone (Włochy, 2013), I miejsce na V Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu „Svirel” w Stanjel (Słowenia, 2013), I miejsce na X Międzynarodowym Konkursie „Individualis” we Lwowie (Ukraina, 2013). Swoje umiejętności kształcił na wielu kursach mistrzowskich pod kierunkiem wybitnych muzyków, takich jak: Florent Heau, Shirley Brill, Johnatan Cohler, Gabor Varga, Kirill Rybakov, David Krakauer, Wenzel Fuchs, Nuno Pinto. Jest czynnym muzykiem orkiestrowym, współpracuje między innymi z OAB (Orkiestra Akademii Beethovenowskiej), Filharmonią Krakowską, Kameratą Krakowską. Ma za sobą koncerty w wielu krajach świata: Chiny, Austria, Chorwacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Szwecja, Niemcy, Ukraina, Słowenia. W 2014 roku został uhonorowany Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.
Wydarzenia:
Wydarzenia:
Uczeń SM I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, klasa Marty Zwolak.
Wydarzenia:
Polska Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu