Strona na etapie uzupełniania danych, niektóre informacje mogą być niekompletne...

Przejdź do strony głownej

Wykonawcy i Stypendyści - kompozytorzy

Giuseppe Gimelli

Urodził się we Włoszech, gdzie ukonczył z wyróżnieniem studia magisterskie na kierunku Dyscypliny Sztuk, Muzyki i Teatru (Discipline delle Arti, della Musica e delle Spettacolo) na Università della Calabria (Cosenza, Włochy, 2006). W 2012 roku uzyskal licencjat na kierunku Muzyka i Dyrygentura Chóralna w Conservatorio di Musica S. Giacomantonio (Cosenza). Jako stypendysta Programu Erasmus w 2010 roku rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Twórczosci, Interpretacji i Edukacji Muzycznej w specjalnosci: Prowadzenie zespolów wokalnych i wokalnoinstrumentalnych, w klasie prof. Stanisława Krawczyńskiego. Ukonczyl je w 2014 roku, otrzymując wyróżnienie za pracę dyplomową o operze G. Verdiego La Traviata. Brał udział w kursach mistrzowskich, prowadzonych przez tak znakomitych artystów, jak: Lorenzo Donati, Luciana Serra czy Collin Metters. Pracowal w teatrach operowych Włoch: im. Francesco Cilei w Reggio Calabria, im. Alfonso Rendano w Cosenza, Teatro Politeama w Catanzaro, a także w Amfiteatrze Aspendos Turcji. Począwszy od 2002 roku współpracował jako chórzysta (tenor) m.in. z Chórem Polskiego Radia oraz Chórem Pro Musica Mundi pod kierunkiem m. in.: Tan Duna, J. Hisaishi`a, S. Krawczyńskiego, K. Pendereckiego. W lutym 2013 r. dyrygował wybranymi częściami Requiem d-moll KV 626 W.A. Mozarta w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Podczas koncertu na zakończenie studiów w maju 2013 r. zadyrygował utworami G. Holsta oraz C. Monteverdiego uzyskując najwyższa notę z wyróżnieniem. Obecnie prowadzi Orkiestrę Politechniki Krakowskiej. Dyryguje również dramatem muzycznym Śpią wystawy w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, będąc jednocześnie autorem instrumentacji utworu.

Vlasta Karpenko

Ukraina Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina klasa prof. Krzysztofa Baculewskiego

Martyna Kosecka

Polska Akademia Muzyczna w Krakowie klasa prof. Rafała Jacka Delekty

Martyna Kosecka

Martyna Kosecka ur. 1989 r. w Gdyni. Pianistka, kompozytor i dyrygent. Uzyskała tytuł magistra sztuk w zakresie kompozycji w klasie prof. Krzysztofa Meyera oraz tytuł licencjata w zakresie dyrygentury symfoniczno-operowej w klasie prof. Rafała Jacka Delekty na Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2014 roku kontynuuje studia dyrygenckie w klasie prof. Szymona Bywalca w Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest finalistką 54. Konkursu Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda, laureatką IV Konkursu Kompozytorskiego Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich im. Z. Mycielskiego oraz zwyciężczynią Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego 5-Minute Opera Competition, organizowanego przez 28.Music Biennale Zagreb w Chorwacji w 2015 roku. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2011/2012 oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w roku akademickim 2013/2014. W tym samym roku akademickim jest także stypendystką Małopolskiej Fundacji Stypendialnej SapereAuso. Od 2012 roku jest członkiem Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich. Uczestniczyła w wielu warsztatach kompozytorskich, zarówno o randze ogólnopolskiej jak i międzynarodowej, prowadzonych m.in. przez Chyayę Czernowin, Beata Furrera, Agatę Zubel, Uroša Rojko, Caspara Johanessa Waltera, Martina Smolkę, Christiana Wolffa, Petera Ablingera, Philipa Glassa, Petera Kotika, Bernharda Langa czy Carolę Bauckholt. Jej utwory wykonywane były zagranicą, m.in. podczas 52., 56. oraz 57. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, Festiwalu AudioArt w Krakowie, SoundScreen w Bydgoszczy, Triduum Muzyki Nowej aXes w Krakowie, OstravaDays 2013 Festival of New and Experimental Music w Czechach, IMPULS Festival 2015 w Austrii czy 28.Music Biennale Zagreb w Chorwacji. W 2013 roku, wraz z irańskim kompozytorem Idin’em Samimi Mofakham, założyła Spectro Centre for New Music, specjalizujące się w organizacji warsztatów oraz organizujące szereg koncertów dotyczących muzyki współczesnej (od gatunku improwizacji współczesnej, poprzez prezentację dzieł już uznanych kompozytorów jak i odkrywanie wciąż nieznanych młodych artystów i promocję ich muzyki).

Paulina Łuciuk

Akademia Muzyczna w Krakowie, klasa kompozycji prof. Józefa Rychlika Paulina Łuciuk jest studentką Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie kompozycji prof. Józefa Rychlika. Jest również absolwentką Szkoły Muzycznej II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, w klasie fortepianu Jolanty Woźniak. Jej utwory były wykonywane m.in. w ramach festiwalu Mała Warszawska Jesień, Großräschener Orgelkonzerte, Wielokulturowy Lublin, na koncertach stowarzyszenia W Stronę Sztuki. Wielokrotnie uczestniczyła w Letnich Kursach Pianistycznych w Szczecinku. Od 2013 współpracuje z Pracownią Filmu Animowanego Wydziału Grafiki ASP im. Jana Matejki w Krakowie, tworząc muzykę do animacji. Pasjonuje ją również śpiew. Kształciła się pod kierunkiem takich pedagogów jak: A. Orzeł, E. Lalka, J. Ozimkowski i B. Dembosz. Aktywnie występuje jako wokalistka, wykonując m.in. własne kompozycje. Paulina Łuciuk nawiązała współpracę ze stowarzyszeniem W Stronę Sztuki jeszcze w liceum, kiedy stawiała swoje pierwsze kompozytorskie kroki.

Wydarzenia:

  • Koncert "W stronę sztuki" 2015

Michał Malec

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, klasa kompozycji prof. Pawła Łukaszewskiego Michał Malec urodził się 24 stycznia 1995 roku. Jest absolwentem XXI LO im. św. Stanisława Kostki i Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Obecnie jest studentem II roku studiów licencjackich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kompozycji prof. Pawła Łukaszewskiego. Przez osiem lat śpiewał w Chórze Chłopięcym Słowiki Lubelskie w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. To doświadczenie śpiewu chóralnego zrodziło w nim zainteresowanie muzyką klasyczną i chęć kształcenia się w tym kierunku. Pięć lat temu zaczął pisać pierwsze utwory, najpierw wokalne, potem, poszerzając repertuar, także instrumentalne. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w konkursach kompozytorskich, m.in. zajął I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim In modo di Lutosławski (2013), III miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim Vox Basilicae Calissiensis w Kaliszu (2011) i III miejsce w VIII Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Musica Sacra w Częstochowie (2012). Otrzymał też wyróżnienia w V Konkursie Kompozytorskim Srebrna Szybka w Krakowie (2012) i II Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Patri Patriae w Katowicach (2014). Jego utwory były wykonywane na różnych festiwalach i koncertach nie tylko w Polsce (Częstochowa, Kraków, Gdańsk, Bydgoszcz, Białystok, Warszawa), ale też na Litwie, w Norwegii i w Niemczech. Brał także udział w różnych campusach i warsztatach kompozytorskich prowadzonych przez m.in. prof. Stanisława Krupowicza, prof. Zbigniewa Kozuba, prof. Krzysztofa Knittla, prof. Marka Chołoniewskiego, dra Miłosza Bembinowa, dra Dariusza Przybylskiego, a także Helge Iberga (Norwegia) i Philipa Lawsona (Wielka Brytania). Niezmiernie ważna dla twórczości Michała Malca okazuje się też współpraca ze Stowarzyszeniem W Stronę Sztuki, w ramach której od 2012 roku może prezentować swoje utwory na regularnie organizowanych koncertach. Właśnie tutaj doszło do prawykonań już ośmiu jego różnych kompozycji. Stypendysta Prezydenta Miasta Lublin. Jego zainteresowania obejmują muzykę, historię i geografię.

Wydarzenia:

  • Koncert "W stronę sztuki" 2014

Paweł Siek

Polska Conservatorio di Musica Giuseppe Verdio di Milano klasa doc. Alessandro Solbiatiego

Wydarzenia:

  • Koncert "W stronę sztuki" 2014

Piotr Zabielski

Polska Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu klasa prof. Jerzego Salwarowskiego

Wydarzenia:

  • Koncert "W stronę sztuki" 2014